Trening w tunelu aerodynamicznym przed kursem AFF

Wiele osób zadaje pytanie o sens treningu w tunelu aerodynamicznym przed rozpoczęciem szkolenia spadochronowego AFF lub traktują takie szkolenie jako dodatkowy, niepotrzebny koszt powiększający jeszcze bardziej i tak drogie szkolenie. Warto obalić taki mit i zwrócić uwagę na wielkie korzyści z połączenia treningu w tunelu aerodynamicznym i kursu AFF.

1. Szybsza i bezpieczniejsza nauka

Wykonanie treningu w tunelu, którego czas trwania to minimum 20 minut bardzo efektywnie zwiększa umiejętności wykonywania ćwiczeń, które czekają na ucznia w trakcie szkolenia AFF. Wiedza o tym jakie siły aerodynamiczne działają na nasze ciało oraz faktyczna nauka poruszania się „w powietrzu” bardzo pomaga w lepszym opanowaniu sylwetki w trakcie skoków spadochronowych. W kontrolowanych warunkach jakim jest lot w tunelu można nauczyć się dużo lepszej sylwetki, dzięki czemu od samego początku skoki będą stabilniejsze i dużo lepsze.

Trening w tunelu do kursu AFF obejmuje wielokrotne powtórzenie zadań, jakie będą wykonywane w trakcie skoków. Wszystkie te ćwiczenia są nagrywane, omawiane i poprawiane.

2. Brak dodatkowych kosztów, ogólna cena kursu niewiele się różni

Warto zaznaczyć, że trening w tunelu aerodynamicznym wcale nie stanowi dodatkowego kosztu w ramach szkolenia AFF. Nasze doświadczenie pokazuje, że osoby po takim treningu wykonują średnio 2 skoki mniej w ramach AFF. Koszt dwóch skoków z jednym instruktorem to koszt 1100 zł, więc mniej więcej równowartość kwoty 30-minutowego treningu w tunelu. Zyskujemy więc świetną zabawę w tunelu, lepszą sylwetkę już od pierwszych skoków, większe umiejętności i mniej stresu w trakcie szkolenia.

Nasi instruktorzy szkolą w tunelu aerodynamicznym pod Wrocławiem przez cały rok.

NAJBLIŻSZE
SKOKI

There are no upcoming events at this time.