BEZPIECZEŃSTWO

Skok tandemowy jest najbezpieczniejszą odmianą skoków spadochronowych. Sprzęt używany do tego rodzaju skoków poddawany jest najcięższym testom, więc spełnia on najwyższe normy bezpieczeństwa. System tandemowy składa się z dwóch czasz – głównej oraz zapasowej. Gdyby z różnych przyczyn czasza główna nie otworzyła się prawidłowo, tandem pilot otwiera czaszę zapasową, na której wylądujecie bezpiecznie na ziemi. Ponadto nad bezpieczeństwem skoku czuwa automat, który uruchamia proces otwarcia spadochronu zapasowego w razie, gdyby z różnych przyczyn nie mógł tego zrobić tandem pilot (np. z powodu utraty przytomności).

Nasi tandempiloci korzystają z najlepszego na świecie systemu tandemowego amerykańskiej produkcji - SIGMA. Na całym świecie system ten jest najpopularniejszy, a także uważany za swoistego mercedesa na rynku systemów tandemowych. Nie oferujemy najtańszych w Polsce skoków oraz „super” promocji. Oferujemy natomiast wszystkim naszym klientom skoki na najlepszym światowym sprzęcie z doskonale wyszkoloną kadrą. Wszystko po to, abyś mógł u nas poczuć pełnię adrenaliny podczas skoku spadochronowego nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo.

Wyszkolenie

Podczas wykonywania skoków spadochronowych kluczowym elementem poza sprzętem jest także odpowiednie wyszkolenie instruktorów. To oni biorą odpowiedzialność za pasażerów podczas skoku tandemowego oraz za swoich studentów podczas szkolenia AFF. Naszą kadrę instruktorską stanowią doświadczeni skoczkowie, wykonujący kilkaset skoków spadochronowych rocznie. Proces doszkalania się jest jednym z naszych priorytetów. W sporcie spadochronowym zawsze można być lepszym – nie istnieje górna granica ponieważ sport ten cały czas się rozwija. Właśnie z tego powodu często podróżujemy w celach spadochronowych po Europie i świecie poznając i szkoląc się u najlepszych. Regularnie podnosimy też swoje kwalifikacje w tunelach aerodynamicznych w Polsce i Europie.

Nasz poziom pozwala także na szkolenie nowych instruktorów. Posiadamy certyfikat na szkolenie instruktorów spadochronowych S/L, AFF, Tandem oraz INS. Oprócz tego nasz szef wyszkolenia – Krzysztof Wiśniewski jest egzaminatorem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej w zakresie AFF, S/L, INS, Tandem i Rigger.

Odpowiednie i bezpieczne procedury

Przez cały czas dbamy o zachowanie bezpiecznych procedur skoku. Proces ten zaczyna się od momentu przyjazdu naszego pasażera tandemu na lotnisko aż do momentu jego opuszczenia. Każdy element ma tu znaczenia: przeszkolenie, wytłumaczenie pewnych wątpliwości, rozładowanie napięcia i pozytywny humor, odpowiednie przygotowanie pasażera oraz dopasowanie uprzęży, sprawdzenie sprzętu, poprawne wykonanie skoku oraz bezpieczne lądowanie.

NAJBLIŻSZE
SKOKI

There are no upcoming events at this time.