SZKOLENIA SPADOCHRONOWE AFF

AFF (Accelerated FreeFall) to obecnie najpopularniejsza, najszybsza, najbardziej efektowna oraz najbezpieczniejsza metoda szkolenia spadochronowego. Adresowana jest ona do ludzi, którzy pragną skakać z samolotu oraz uzyskać licencję uprawniającą do samodzielnego wykonywania skoków spadochronowych. Kurs AFF wykonujemy z 4000 metrów.

Kurs AFF składa się z części teoretycznej oraz praktycznej.

Część teoretyczna składa się z nauki pozycji spadania, przemieszczania się w powietrzu, sterowania spadochronem, lądowania oraz procedur awaryjnych.

Część praktyczna obejmuje 6-8 skoków z wysokości 4000m. Pierwsze dwa skoki wykonywane są z dwoma instruktorami, a kolejne w asyście jednego instruktora. Instruktorzy towarzyszą uczniowi podczas swobodnego spadania (trwającego 50 sekund), korygując jego sylwetkę do momentu otwarcia spadochronu. W trakcie lotu na spadochronie uczeń jest kierowany z ziemi przez radio tak aby bezpiecznie wylądował na terenie lotniska. Wszystkie skoki szkoleniowe są filmowane przez instruktorów a każdy skok zakończony jest omówieniem materiału wideo na ziemi. Omawiane filmu ma na celu eliminację błędów wykonywanych przez ucznia podczas swobodnego spadania.

Podczas skoków uczeń wyposażony jest w spadochron główny, spadochron zapasowy, automat spadochronowy, kask, gogle, wysokościomierz, kombinezon oraz radio. Cały osprzęt spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa. Szkolenie kończy się egzaminem praktycznym, po którym uczeń otrzymuje uprawnienia do wykonywania samodzielnych skoków bez asysty instruktora z wysokości 4000 metrów.

Dlaczego warto wybrać szkolenie AFF?

Jest to metoda szkolenia łącząca bezpieczeństwo, szybki postęp oraz świetną zabawę ponieważ wszystkie skoki odbywają się od razu z wysokości 4000 metrów. Dzięki temu uczeń ma styczność z elementem swobodnego spadania co jest najprzyjemniejszą częścią skoków spadochronowych. Skoki są omawiane a następnie powtarzane przez co proces nauki jest bardzo szybki. Przy dobrej pogodzie możliwe jest zostanie samodzielnym skoczkiem spadochronowym już po 1-2 weekendach. Tylko tyle wystarcza, żeby móc samodzielnie wykonywać skoki spadochronowe z wysokości 4000 metrów i cieszyć się swobodnym spadaniem z prędkością bliską 200km/h i trwającym około 60 sekund.

Co po kursie AFF?

Nasza strefa spadochronowa umożliwia wykonywanie samodzielnych skoków spadochronowych z wysokości 4000 metrów. Na miejscu posiadamy także wypożyczalnie spadochronów a wykwalifikowani układacze spadochronów służą pomocą w ich układaniu. Koszt skoku samodzielnego z wysokości 4000 metrów to 100 zł. Wypożyczenie spadochronu gotowego do skoku wraz z jego ułożeniem to 50 zł.

Doszkalanie podczas skoków oraz w tunelu aerodynamicznym

Podczas skoków po kursie AFF istnieje możliwość wykonywania skoków z instruktorem celem dodatkowego doszkalania techniki. Wiele osób po kursie i pewnej ilości skoków samodzielnych chce doskonalić swoje umiejętności w czasie swobodnego spadania. Organizujemy tego typu doszkolenie a także szkolimy na każdym poziomie w tunelu aerodynamicznym. Regularnie szkolimy w tunelu w Lesznie, Warszawie a także w Pradze.