CZĘSTE PYTANIA - SKOKI TANDEMOWE

1Czy są przeciwwskazania do skoku w tandemie?
Skok spadochronowy w tandemie z instruktorem nie jest wymagający pod względem zdrowotnym. Głównym przeciwwskazaniem do skoku jest masa ciała przekraczająca 110 kg, epilepsja (z uwagi na brak możliwości udzielenia pomocy w trakcie skoku) lub ciężkie choroby serca lub ciąża. Skakać mogą z nami osoby niepełnosprawne ruchowo (także poruszające się na wózku inwalidzkim) po wcześniejszym poinformowaniu nas. Jeśli masz wątpliwości, czy Twój stan zdrowia pozwala Ci na skok tandemowy zadzwoń do nas, z pewnością fachowo doradzimy Ci w tym zakresie.
2Jaki jest limit wagowy podczas skoku w tandemie?
Aktualnie na naszej strefie spadochronowej obowiązuje limit 110 kg i jest on nieprzekraczalny z uwagi na zalecenia producenta spadochronu. Jeśli ważysz kilka kilogramów powyżej limitu polecamy delikatne „zbicie” wagi :) Podanego limitu wagowego przestrzegamy skrupulatnie z uwagi na nasze oraz Twoje bezpieczeństwo.
3Czy skok tandemowy może obciążyć mój organizm?
Skoki spadochronowe w tandemie nie są żadnym znaczącym obciążeniem dla naszego organizmu. Mimo, iż może Ci się to wydawać dziwne, dla naszych instruktorów wykonujących średnio ponad 500 skoków w ciągu jednego sezonu skok jest czynnością rutynową. Sprawia nam to wiele frajdy ale co najważniejsze nie obciąża naszych organizmów. Jedynym efektem ubocznym może być (chociaż zdarza się to także rzadko) chwilowe przytkanie uszu po otwarciu spadochronu z uwagi na szybką zmianę ciśnienia, co zresztą mija już po kilku minutach. Jeśli dalej masz wątpliwości to zaznaczamy, skok spadochronowy to nie lot w kosmos ;)
4Czy skaczecie w czasie kiepskiej pogody?
Nie wykonujemy skoków w warunkach pogodowych, które mogłyby mieć wpływ na bezpieczeństwo bądź komfort naszych pasażerów. Nasze wieloletnie doświadczenie w sprawdzaniu na bieżąco profesjonalnych serwisów pogodowych dla lotnictwa oraz obrazu z satelity pogodowej pozwala nam na dość precyzyjne określenie pogody. Głównymi czynnikami, które mogą mieć wpływ na odwołanie lub przesunięcie czasowe skoków to mgła, niskie chmury, silny i porywisty wiatr oraz deszcz. Warto wziąć pod uwagę nasze doświadczenie i nie sprawdzać na własną rękę prognozy pogody. Często zdarza się, że pogoda z „dołu” może wydawać się kiepska, natomiast na wysokości 4000 metrów będziemy mieć pełne słońce a pod sobą piękny „biały dywan”.
5Z jakiej wysokości odbywają się skoki?
Skaczemy tylko i wyłącznie z wysokości 4000 metrów. Nie „ściemniamy” z wysokością i sam ją możesz sprawdzić na wysokościomierzu w trakcie lotu. Nie wykonujemy skoków z niższej wysokości dbając o najwyższą jakość i najdłuższy czas swobodnego spadania. Jeśli szukasz odpowiedniego miejsca na swój skok w tandemie to weź pod uwagę, że niektóre szkoły spadochronowe oferują trochę tańsze skoki – zawsze niższa cena jest czymś spowodowana. Z reguły za niższą ceną stoi niższa wysokość skoku co ma ogromne znaczenie w trakcie skoku tandemowego.
6Z jaką prędkością będziemy spadać?
Prędkość spadania zależy od wagi pasażera lecz można przyjąć, że średnio osiągana prędkość swobodnego spadania to około 200 km/h.
7Mam lęk wysokości, czy mogę skoczyć ze spadochronem?
To częste pytanie stawiane nam przez pasażerów tandemu. Zawsze warto sobie zadać pytanie czym tak naprawdę jest lęk wysokości? Czy boisz się podejść do krawędzi dachu budynku, lecz lecąc samolotem pasażerskim nie odczuwasz wielkiego strachu patrząc za okno? Tak ma większość ludzi ponieważ naturalnie boimy się upadku ze względnie małej wysokości (jest to część naszych mechanizmów obronnych). Na pułapie 4000 metrów nasz organizm bardziej odczuwa wielką przestrzeń niż wysokość.
8Czy jeśli nie będę chcieć wyskoczyć to mnie wypchniecie?
To pytanie również nie jest znam obce :) Absolutnie nikogo nie zmuszamy do skoku. Po pierwsze nie mamy do tego prawa, po drugie nie chcemy tego robić a po trzecie NIE MUSIMY :) Najważniejsze jest odpowiednie podejście do naszych pasażerów od samego przyjazdu na lotnisko. Pobyt u nas zawsze jest opatrzony dobrą dawką humoru a zarazem profesjonalizmu. Zawsze dbamy o to, żeby poziom stresu był możliwie najniższy.
9Ile czasu trwa skok?
Lot samolotem na wysokość 4000 metrów trwa około 20 minut, po tym czasie następuje wyskok z samolotu. Swobodne spadanie to czas 50-55 sekund, po tym czasie następuje otwarcie czaszy spadochronu. Od tego momentu lot na otwartym spadochronie trwa około kilku minut. Możesz podziwiać widoki oraz posterować.
10Ile czasu spędzę na lotnisku?
Zawsze staramy się aby skoki na naszej strefie spadochronowej odbywały się możliwie sprawnie i bez opóźnień. Chcąc pozostawić sobie jednak pewien margines na swobodne działanie operacyjne podajemy naszym pasażerom, żeby mieli zarezerwowane do trzech godzin na pobyt u nas.
11Noszę okulary/soczewki, czy mogę w nich skoczyć?
Oczywiście, nie stanowi to żadnego problemu. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe to gogle spadochronowe w pełni zabezpieczają je przed pędem powietrza. Dla osób noszących okulary zapewniamy większy model gogli zakładanych na okulary.
12Czy mogę skoczyć w tym samym momencie z drugą osobą?
Na pokład naszego samolotu możemy zabrać maksymalnie dwa tandemy wraz z kamerzystami. Możesz więc skakać z bliską Ci osobą w tym samym wylocie. Zwróć jednak uwagę, że skok w jednym wylocie nie oznacza skoku w tym samym momencie. Ze względów bezpieczeństwa dwie pary tandemowe wyskakują z separacją około 15 sekund od siebie, oznacza to, że podczas swobodnego spadania nie będziesz widzieć drugiego tandemu.
13Jaki jest minimalny wiek do skoku tandemowego?
Nie ma dolnej granicy wieku do wykonania skoku w tandemie z instruktorem. Ważne jest aby osoba skacząca miała minimum 120 cm wzrostu. Pamiętaj, że w przypadku dzieci wymagana jest pisemna zgoda obojga rodziców na wykonanie takiego skoku. Ostateczną decyzję o wykonaniu skoku dziecka podejmuje instruktor na miejscu po sprawdzeniu, czy uprząż pasuje w 100%.
14Czy jest maksymalny wiek do odbycia skoku tandemowego?
Nie ma górnej granicy wykonania skoku spadochronowego w tandemie z instruktorem. Przede wszystkim w przypadku seniorów polecamy, aby upewnić się o braku poważnych chorób serca oraz o sprawdzeniu, czy występuje ogólnie dobra kondycja fizyczna.
15Czy podczas skoku jestem objęty ubezpieczeniem?
Tak, podczas skoku pasażer jest objęty polisą z tytułu OC instruktora. Ubezpieczenie takie jest wymogiem polskich przepisów prawnych o lotnictwie cywilnym.
16Jak wykonujecie film i zdjęcia ze skoku?
Zawsze wykonujemy filmowanie i zdjęcia przez zewnętrznego kamerzystę. Nie wykonujemy taniego filmowania z „ręki” tandem pilota ponieważ jakoś takiego nagrania pozostawia wiele do życzenia. Nasi kamerzyści są wysoce wykwalifikowani i potrafią zrobić bardzo piękne ujęcia wysokiej jakości sprzętem foto/video. Wszystkie filmy wykonujemy w FULL HD i także w takim standardzie są one montowane.
17Ile muszę czekać na film i zdjęcia?
Nie wykonujemy montażu na miejscu po skoku ponieważ dbamy o wysoką jakość i nie chcemy tracić jakości względem czasu montażu. Film otrzymujesz zazwyczaj po kilku dniach poprzez serwis WeTransfer lub Pocztą Polską (wedle Twojego wyboru).
18Czy przy skoku dwóch osób mogę zapłacić raz za filmowanie?
Niestety każda z osób skaczących w tandemie musi zapłacić osobno za usługę filmowania. Spowodowane jest to faktem, że jeden kamerzysta nie jest w stanie fizycznie nagrać dwóch spadających tandemów z uwagi na sporą separację między nimi.
19Czy mogę zdecydować się na opcję filmowania dopiero po przyjeździe?
Tak, możesz podjąć taką decyzję na miejscu, prosimy jednak o poinformowanie nas o tym możliwie szybko, tak abyśmy byli w stanie zapewnić dodatkowe miejsce w samolocie dla kamerzysty.
20Czy instruktorzy mówią w języku angielskim?
Tak, nasi instruktorzy mówią w języku angielskim.
21Jak mam się przygotować do skoku tandemowego?
Do skoku tandemowego nie trzeba się w żaden sposób przygotowywać. Wystarczy, że dokonasz rezerwacji, przyjedziesz do nas w umówionym czasie i z uśmiechem na ustach zaczynamy zabawę :)
22Czy mogę skoczyć bez kombinezonu?
Tak, istnieje możliwość skoku w swoim ubraniu. Skok w krótkich spodenkach i krótkim rękawku także jest możliwy lecz zalecamy je tylko w upalne dni.
23Chcę zmienić datę skoku, jak to zrobić?
Wystarczy, że zadzwonisz do nas i poinformujesz nas o tym fakcie.
24Jak zamówić skok na prezent?
Wypełnij formularz na stronie a my niezwłocznie prześlemy Ci voucher elektroniczny wraz z niezbędną informacją o płatności. Masz 14 dni na opłacenie zamówienia a prezent możesz wręczać od razu po jego otrzymaniu od nas.
25Co w przypadku gdy prezent okaże się nietrafiony, czy mogę go zwrócić?
Na płatność masz 14 dni, jeśli nie jesteś pewien/pewna czy osoba obdarowana będzie zadowolona z prezentu to polecamy płatność po wręczeniu. Po dokonaniu zapłaty nie ma możliwości zwrotu lecz istnieje możliwość zmiany osoby skaczącej.
26Jak długo ważny jest voucher na skok tandemowy?
Co do zasady sprzedajmy vouchery ważne na dany sezon spadochronowy, lecz vouchery sprzedawane od połowy września mają ważność do końca kolejnego sezonu spadochronowego. Jeśli istnieje uzasadniona przyczyna niewykorzystania vouchera w terminie to istnieje możliwość ustalenia z nami warunków przedłużenia jego ważności indywidualnie.
27Potrzebuję skok w formie prezentu na dziś, czy jestem w stanie tak szybko go otrzymać?
Tak. Wystarczy, że wypełnisz formularz zamówienia vouchera a my jeszcze dziś prześlemy Ci go na skrzynkę email do samodzielnego wydruku. Nie musisz się martwić o płatność, masz na nią 14 dni.
28Czy osoba obdarowana prezentem może samodzielnie dokupić filmowanie?
Tak. Osoba obdarowana prezentem skoku tandemowego może samodzielnie dokupić w naszej szkole opcję filmowania przez kamerzystę. Wystarczy, że poinformuje nas o tym fakcie podczas przyjazdu na lotnisko.
29Mam własną kamerę sportową, czy mogę samodzielnie nakręcić film ze skoku?
Niestety nie ma takiej możliwości ze względów bezpieczeństwa. Skoki wykonujemy na systemie tandemowym firmy UPT Micro Sigma, który uznany jest na świecie za najlepszy i najbezpieczniejszy sprzęt tandemowy. W instrukcji obsługi tego spadochronu producent jasno i kategorycznie zakazał pasażerom posiadania kamer sportowych, które mogą spowodować zaplątanie linek spadochronu podczas otwarcia. Jeśli chcesz posiadać film i zdjęcia ze skoku wybierz opcję filmowania przez kamerzystę zewnętrznego. Wykona on dla Ciebie bardzo profesjonalne ujęcia ze skoku i będziesz się długo cieszyć wspaniałą pamiątką.
30Czy mogę zamówić sam film lub same zdjęcia?
Z uwagi na fakt, że filmowanie i zdjęcia wykonywane są przez zewnętrznego kamerzystę koszt jego soku zawsze jest ten sam, bez znaczenia czy wykona film, zdjęcia czy jedno i drugie.
31Czy posiadacie oferty promocyjne na skoki tandemowe?
Posiadamy promocje dla grup powyżej 10 osób, jeśli jesteś zainteresowany taką grupową rezerwacją to skontaktuj się z nami telefonicznie.
32Czy można zorganizować u was imprezę firmową dla pracowników?
Tak. Na naszym lotnisku istnieje możliwość organizacji imprezy integracyjnej wraz z możliwością skoków tandemowych, lotów szybowcem, lotów widokowych samolotem oraz cateringu/grilla/ogniska. Posiadamy także sporo terenu, na którym można zorganizować dodatkowe atrakcje wedle życzenia organizatora.
33Czy mogą mi towarzyszyć inne osoby na lotnisku?
Oczywiście, możesz przyjechać z cała ekipą znajomych. Na miejscu posiadamy wygodne leżaki, piłkarzyki i bar więc Twoi znajomi nie będą się nudzić czekając na Twój skok.
34Czy mogę przyjechać na lotnisko z psem?
Tak, możesz przyjechać z psem ale prosimy aby cały czas był on na smyczy i pod opieką innej osoby podczas Twojego skoku.
35Mam zarezerwowany skok tandemowy, czy bliska mi osoba może z nami lecieć samolotem nie skacząc?
Mimo, że na naszym lotnisku istnieje możliwość odbycia lotu widokowego to niestety w trakcie wykonywania skoków na pokładzie samolotu mogą być tylko osoby skaczące.
36Jakie formy płatności akceptujecie?
Podczas zakupu vouchera prezentowego masz możliwość zapłaty na konto, w trakcie płatności na lotnisku przyjmujemy tylko gotówkę.
37Ile trwa w Polsce sezon spadochronowy?
Z uwagi na klimat jaki panuje w naszym kraju skoki odbywają się od kwietnia do końca października. Z reguły skaczemy w każdy piątek, sobotę i niedzielę oraz w niektóre dodatkowe wybrane dni tygodnia.
38Czy otrzymam certyfikat odbycia skoku?
Tak, po skoku otrzymasz od nas certyfikat wykonania skoku tandemowego z wysokości 4000 metrów.
39Spodobał mi się skok tandemowy, chciałbym rozpocząć szkolenie na samodzielnego skoczka.
Bardzo nas to cieszy :) Zapraszamy Cię na profesjonalne i nowoczesne szkolenie metodą AFF. Szkolenia spadochronowe AFF to najlepszy obecnie sposób na rozpoczęcie przygody z samodzielnymi skokami pod okiem wysoce wykwalifikowanych instruktorów.

NAJBLIŻSZE
SKOKI

There are no upcoming events at this time.