WAŻNE INFORMACJE - SZKOLENIE AFF

Przedstawiamy kilka ważnych informacji dotyczących rozpoczęcia kursu AFF w naszej szkole spadochronowej.

Dokumenty

Podczas rozpoczęcia zajęć teoretycznych będziesz musiał przedstawić swój dowód osobisty lub paszport.

W przypadku osób z zagranicy (obywateli UE) nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty, lecz osoba taka musi biegle posługiwać się językiem polskim lub angielskim. W przypadku osób spoza UE należy uzyskać zgodę Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego na wykonanie szkolenia. Jest to procedura prosta lecz zajmuje w całości około miesiąca. Osoba spoza Unii musi także biegle posługiwać się językiem polskim lub angielskim.

W przypadku osób niepełnoletnich będzie konieczne dostarczenie notarialnej zgody obojga opiekunów prawnych na wykonanie szkolenia AFF.

Ubezpieczenie

Każda osoba wykonująca w Polsce skoki (poza pasażerami tandemowymi) musi posiadać aktualne ubezpieczenie OC obejmujące działalność spadochronową. Koszt takiej rocznej polisy to około 100 zł. Ubezpieczenie to możesz bezproblemowo zakupić u nas na miejscu.

Maksymalna waga

Obecnie na naszej strefie dysponujemy sprzętem spadochronowym do szkolenia w AFF z wpisanym limitem fabrycznym do 100 kg. Niestety jeśli Twoja masa ciała jest wyższa nie będziesz mógł u nas skakać do momentu jej redukcji :)

Terminy kursów

Zadzwoń do nas lub napisz email a my poinformujemy Cię o najbliższych terminach kursów teoretycznych. Dodatkowo jesteśmy w stanie uruchomić kolejne grupy według potrzeb naszych studentów.

Forma płatności

Płatność za szkolenie AFF odbywa się na miejscu w gotówce. Nie musisz opłacać całości z góry, wystarczy, że podczas szkolenia teoretycznego pokryjesz koszt zajęć teoretycznych, kolejne płatności odbywają się „za skok” po jego odbyciu.

Gdzie skaczemy

Nasza szkoła spadochronowa swą bazę posiada na lotnisku Wrocław – Szymanów. Jest to najbliżej położone lotnisko sportowe od Wrocławia. Posiadamy krytą układalnię spadochronów, klimatyzowaną salę wykładową, bar oraz bazę noclegową do dyspozycji naszych studentów.

Instruktorzy AFF

Skoki w ramach szkolenia spadochronowego prowadzą doświadczeni instruktorzy z uprawnieniami AFF. Każdy z naszych instruktorów posiada na swoim koncie przynajmniej kilka tysięcy skoków. Większość z nas wykonuje ponad 500 skoków w sezonie, dzięki czemu posiadamy wysoką sprawność oraz dobre umiejętności. Niektórzy instruktorzy pracujący na naszej strefie posiadają uprawnienia egzaminatorów Urzędu Lotnictwa Cywilnego w zakresie egzaminowania przyszłych instruktorów AFF. Skacząc z nami możesz mieć pewność, że jesteś pod opieką doświadczonej kadry.

Spadochrony w kursie AFF

Posiadamy wiele zestawów spadochronowych przeznaczonych dla uczniów w trakcie szkolenia AFF oraz dla tych co szkolenie już ukończyli i zamierzają wykonywać skoki na naszej strefie pod naszym nadzorem. Wszystkie spadochrony wyposażone są w automaty AAD (Automatic Activation Device) co oznacza samoczynne otwarcie czaszy zapasowej na odpowiedniej wysokości w razie utraty przytomności lub świadomości przez skoczka.