Kurs spadochronowy Wrocław

Skoczyłeś ze spadochronem w tandemie i spodobał Ci się sport spadochronowy? Może nie oddałeś jeszcze swojego pierwszego skoku i marzy Ci się samodzielne skakanie? Jeśli tak to zapraszamy Cię na nowoczesne, bezstresowe i profesjonalne szkolenie spadochronowe do Wrocławia. Skaczemy na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego – Szymanów, zlokalizowanym na północnych obrzeżach Wrocławia.

Nasza szkoła spadochronowa szkoli adeptów sportu spadochronowego metodą AFF (Accelerated FreeFall) czyli najlepszą i najszybszą techniką pozwalająca na skoki samodzielne z wysokości 4000 metrów. W odróżnieniu od metody „na linę”, którą można jeszcze spotkać w niektórych aeroklubach w Polsce, metodą AFF skoki wykonywane są od samego początku z wysokości 4000 metrów. Pozwala to na doznanie efektu swobodnego spadania od samego początku, ucząc prawidłowej sylwetki oraz wykonywania manewrów władnym ciałem. Szkolenie AFF składa się z kilku skoków (z reguły od 5 do 7, w zależności od postępów ucznia) z czego pierwsze skok lub pierwsze dwa skoki odbywają się w asyście dwóch instruktorów, kolejne w asyście jednego instruktora. Asysta instruktora oznacza, że towarzyszy on uczniowi od wyjścia z samolotu do otwarcia spadochronu, z czego uczeń leci na swoim (w sensie jednoosobowym, wypożyczonym w ramach kursu) spadochronie a instruktor na swoim. Instruktor lub instruktorzy (w skoku podwójnym) lądują w pierwszej kolejności i asystują studenta do lądowania poprzez radio wydając mu odpowiednie komendy. W trakcie szkolenia AFF uczeń nabiera zarówno wiedzy teoretycznej, jest szkolony naziemnie oraz wykonuje skoki szkoleniowe.

Nasza szkoła spadochronowa dbając o wysoką jakość, bezpieczeństwo oraz komfort swoich studentów proponuje także wykonanie dodatkowe doszkolenia przed skokami w wertykalnym tunelu aerodynamicznym, który jest symulatorem swobodnego spadania. Trening taki pozwala lepiej opanować swoje ruchy w trakcie swobodnego spadku, a także znacząco niweluje stres w trakcie skoków ponieważ student wie czego ma się spodziewać oraz jak reagować. Dodatkowo trening taki obniża koszt kursu spadochronowego AFF ponieważ wykonywana jest mniejsza ilość skoków w ramach kursu.

Warto zaznaczyć, że nasza szkoła spadochronowa umożliwia dalszy rozwój poprzez wykonywanie samodzielnych skoków spadochronowych po kursie AFF. Skaczemy w każdy piątek, sobotę, niedzielę oraz niektóre wybrane dni tygodnia od kwietnia do końca października.

NAJBLIŻSZE
SKOKI

There are no upcoming events at this time.