Rozpoczęcie sezonu spadochronowego 2018

W sobotę 14 kwietnia 2018 planujemy rozpoczęcie pierwszych skoków w sezonie. Póki co za oknem aura jest jeszcze zimowa, ale mamy nadzieję, że niebawem na stałe zadomowią się wyższe temperatury. Sezon spadochronowy na naszym lotnisku potrwa do końca października i w tym czasie mamy zamiar naprawdę intensywnie skakać. Poza standardowym grafikiem czyli każdym piątkiem, sobotą i niedzielą będziemy organizować wiele dni skocznych w trakcie tygodnia. Pojawią się one niebawem w naszym kalendarzu. Samolot na sezon 2018 pozostaje bez zmian czyli Cessna 206 z napędem turbinowym Soloy. Dodatkowo jednak planujemy, że na naszym lotnisku pojawią się gościnnie inne – większe statki powietrzne do skoków.

Szkolenia i wydarzenia w 2018

Poza naszą standardową ofertą czyli skokami tandemowymi, szkoleniami spadochronowymi AFF oraz skokami indywidualnymi dla osób po kursie AFF będziemy organizować kilka ciekawych kursów doszkalających oraz imprez sportowych.

Kurs doskonalenia latania na czaszy

Idąc za światowym trendem w tym zakresie będziemy organizować kilka edycji kursu pilotażu czaszy spadochronowej (popularnie nazywanym „swoop campem”), dla osób o dowolnym doświadczeniu. Celem takiego szkolenia jest nauka bezpiecznego operowania czaszą wykonując efektywne i bezpieczne lądowania. Podczas tego kursu można nabyć takie umiejętności jak:
- manewry używając przednich i tylnych taśm
- manewry używając uprzęży
- lądowania na tylnych taśmach
- powtarzalność manewrów oraz miejsca lądowania
- nauka przeciągnięcia spadochronu oraz bezpieczne wychodzenie z przeciągnięcia
- bezpieczne budowanie manewru do lądowania
- oraz wiele innych umiejętności

Kurs składa się z części teoretycznej oraz skoków tak zwanych hop and pop, czyli z wysokości około 1700 metrów z natychmiastowym otwarciem. Duży zapas wysokości na otwartej czaszy pozwala na wykonanie ćwiczeń zadanych przez instruktora. Wszystkie lądowania są nagrywane z ziemi i omawiane. Całość kursu prowadzi Maciej „Mahoo” Machowicz, który ma na swoim koncie ponad 8000 skoków oraz jest członkiem kadry narodowej w Canopy Pilotingu.

Track camp

Po raz pierwszy organizować będziemy tak zwane track campy, czyli kursy doszkalające w zakresie umiejętności przemieszczania się w poziomie. Wiedza i umiejętności w tym zakresie pozwalają na efektywniejsze i bezpieczniejsze rozejścia w formacjach, a także pozwalają na naukę latania formacyjnego w tracku. Kurs rozpoczyna się od wykładów teoretycznych, następnie wykonujemy skoki grupowe 5 osób + instruktor. Każdy skok jest nagrywany i omawiany na po wylądowaniu.

NAJBLIŻSZE
SKOKI

There are no upcoming events at this time.